Mil Mi-17AE ; 607  
  • Punktualnie z godziną 10:00 rozpoczęły się pokazy występem lotnictwa aeroklubowego. Jako pierwsi wystąpili paralotniarze. Następnym statkiem prezentującym się widzom był mielecki Skytruck.
 
  • Następne były: mielecki Skytruck, prywatna TS-11 Iskra, ultralekki 3Xtrim, Orka, Curtiss Jenny oraz dwa lekkie Piper Cub. Po nich na niebie pojawiła się kolejna polska konstrukcja - PZL M-26 Iskierka, następnie trzy samoloty AT-3. Występy w ramach Aeroklubu Polskiego zakończył znany z wielu niesamowitych występów akrobacyjny Extra 300.
  • Część wojskową rozpoczął przelot w wykonaniu Zespołu Akrobacyjnego Biało - Czerwone Iskry. Po Iskrach 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego zaprezentowało formację C-130E Herculesa, dwóch samolotów CASA C-295M oraz dwóch Bryz. Na niebie pojawiły się jeszcze trzy F-16 oraz fiński zespół akrobacyjny "Midnight Hawks".
  • Z powodu pogorszenia się warunków pogodowych nad Radomiem, decyzją Organizatorów pokazy AIR SHOW - 2009 zostały wstrzymane w godzinach 12:30 - 15:30. Po wznowieniu pokazów jako pierwszy w powietrze wzbił się Mi-24D z 49 Pułku Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego. Kolejnym śmigłowcem była W-3RM Anakonda z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i szkolny śmigłowiec SW-4 z dęblińskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.